• Si-stars

Poduszkowe SPA. Jak zadbać o poduszkę, żeby ona zadbała lepiej o Ciebie?


- 46,3 % ankietowanych nigdy nie wyprało swojej poduszki,

- 61,1% wymienia poduszkę co 3-5 lat lub rzadziej.


Tak wynika z badania internetowego przeprowadzonego przez Si-Stars w sierpniu 2017 roku.

A jak być powinno? Odpowiedź znajdziecie poniżej.Pranie poduszki


Poduszkę należy prać co najmniej raz na pół roku. Standardową temperaturą zalecaną do prania jest 60 stopni, ale zawsze trzeba dokładnie sprawdzić zalecenia producenta. Poduszki Si-Stars, ze względu na stosowane przez nas delikatniejsze materiały, mające podnosić komfort snu, zalecamy prać w 30 stopniach z dodatkiem delikatnego detergentu, najlepiej bez enzymów. Jak prać poduszkę? Najlepiej osobno w pralce,

z dodatkiem piłeczek tenisowych, które rozbiją i ułożą wypełnienie. Pranie należy zakończyć delikatnym cyklem odwirowania. Po praniu należy poduszkę regularnie wstrząsać co około 30 minut, aby zapobiec zbijaniu się wypełnienia. Suszymy w przewiewnym miejscu, nigdy na pełnym słońcu aż do całkowitego wyschnięcia i używamy jej ponownie dopiero wtedy, kiedy mamy pewność, że nie pozostała w niej nawet odrobina wilgoci.


Wymiana poduszki


Poduszkę należy wymieniać nie rzadziej niż co dwa lata. Kiedy częściej? Kiedy w nocy często się pocisz lub poszycie zmieniło kolor na żółty. Również wtedy, kiedy wypełnienie zbiło się i stan ten nie zmienia się mimo prania i suszenia zgodnie z zaleceniami producenta.


Wietrzenie poduszki


Czy poduszkę powinno się wietrzyć? TAK! TAK! TAK! Najlepiej tak często jak to tylko możliwe. Poduszkę powinno się również trzepać, najlepiej codziennie. Pomoże to na dłużej zachować świeżość i sprężystość wkładu poduszki.


No i po co to wszystko?


Odpowiednia dbałość o poduszkę przede wszystkim przedłuża jej żywotność i świetność. Ponadto śpiąc przez dłuższy czas na tej samej poduszce chcąc czy nie chcąc zostawiamy na niej bakterie z włosów, naskórka, śliny itd. Patrząc na to z tej perspektywy to pranie poduszki (poduszki, nie poszewki!) to po prostu higiena i należy to robić. Zwłaszcza, jeśli w naszym domu mieszkają alergicy lub małe dzieci.


Spanie z pupilem


Czasami naszym futrzastym przyjaciołom ciężko się oprzeć i… zabieramy je do swojego łóżka. A przecież nie kąpiemy ich tak często jak siebie, no i często biegają tam, gdzie tylko ich łapki poniosą ;) Zadbajmy o to, aby nasz kotek czy piesek mieli swoje legowisko, nawet w naszym łóżku. I tak, legowisko to też można, a nawet należy, prać zgodnie z zaleceniami producenta.Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową ofertą kojców dla kotów i psów i zadbanie o wygodę snu Twojego przyjaciela (klik!).


Czystych snów,

życzy Si-Stars.